Dla Dziecka światem bezpiecznym jest świat, który już zna. Pierwsze tygodnie w przedszkolu bywają trudne - zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Jest to czas zmian, które wiążą się niekiedy z silnymi przeżyciami i dlatego warto, by zarówno najmłodsi, jak i ich opiekunowie przygotowali się na powitanie przedszkola. W związku z tym, w ostatnim tygodniu sierpnia, podczas trzech ostatnich dni miesiąca w godzinach 16.00 – 18.00 w Tęczowym Przedszkolu proponujemy zajęcia adaptacyjne, mające na celu łagodne, mądre i pełne zabawy wprowadzenie dzieci i rodziców w przedszkolny świat.

Co dają zajęcia adaptacyjne rodzicom?

• Umożliwiają poznanie specyfiki przedszkola i kadry pedagogicznej
• Przybliżają sposoby realizacji założeń programowych, formy i metody pracy z dziećmi
• Pokazują jak dziecko funkcjonuje w nowej grupie
• Pozwalają ocenić czy dziecko jest gotowe do zostania przedszkolakiem

Podczas Warsztatów dla Rodziców odbywających się w ostatnim dniu sierpnia  postaramy się wspólnie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:

• Czy moje dziecko jest gotowe by zostać przedszkolakiem?
• Co zrobić gdy dziecko będzie płakało?
• Jak ułatwić mu te pierwsze dni w przedszkolu?
• Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Dla dzieci, które chcą dołączyć do naszego grona w trakcie trwania roku szkolnego przygotowaliśmy zajęcia „Tęczowe czwartki adaptacyjne” , które odbywają się w każdy czwartek miesiąca w godz. 16.00 – 18.00